Sándor Sándor Fúvosegyesület – községi ünnepi megemlékezés
Egyesületünk idén is, akár az előző években, is nagy örömmel vett részt, szervezte a március 15. alkalmából szervezett községi ünnepi megemlékezésen. A rendezvénysorozat célja az 1848–49-es forradalom és szabadságharc hőseinek méltó megidézése, valamint tiszteletünk leróvása elődeink hősies tettei előtt. Az ünnepi program délelőtt 10 órakor vette kezdetét koszorúzással a gidófalvi iskola udvarán található Czetz János-szobornál. Ezt követően 10:30-kor ünnepi istentiszteletre és újabb koszorúzásra került sor a református templom várkertjében. A megemlékezés 11:30-kor folytatódott a központi domborműnél tartott ünnepséggel. Délben a „Czetz János” Általános Iskola diákjai ünnepi műsort adtak elő „Ki szívét osztja szét…” címmel a kultúrotthonban. Interaktív zenés előadásuk során Gidófalva község 48-as eseményeit mutatták be a népes közönség számára. A délutáni programok során további koszorúzásokra került sor a község falvaiban több helyszínen: 14:30-kor Zoltánban, a Czirjék kapunál és a református temetőben található emlékműveknél, 16:00-kor Angyaloson a templom előtti téren, majd 17:00-kor Fotosmartonoson, ahol szintén ünnepi istentisztelettel egybekötött megemlékezést tartottak. Az egésznapos megemlékezésen mintegy 300-350 fő vett részt.

Örömunkre szolgál, hogy a Sándor Sándor fúvószenekar idén is szerves része volt ennek a napnak. Bízunk benne, hogy még számos ilyen és ehhez hasonló rendezvényen lesz alkalmunk részt venni a községben vagy más településeken. A rendezvénysorozat méltó módon tisztelgett a történelmi események és hősök előtt, egyúttal lehetőséget biztosított a helyi közösség számára a közös emlékezésre és az összetartozás megerősítésére.
