Kolozs megyei böllérverseny – Tordaszentlászló
2026. február 21-én került megrendezésre az első Kolozs megyei böllérverseny, melynek Tordaszentlászló adott otthont. A rendezvény régóta várt újdonság volt a megye közössége számára, célja pedig a hagyományok felelevenítése és egy valódi közösségi élmény megteremtése volt.
A várakozásoknak megfelelően a program nagy érdeklődésnek örvendett, hiszen 10 csapat mérte össze tudását. Az egész napos munka után a versenyzők többféle ételt is a zsűri elé vittek, többek között disznóbőrt, sült kolbászt, leveseket, de ugyanakkor főételeket is.

A jó hangulatról folyamatosan gondoskodott Tokos Csongor, László Lehel és az Atlasz zenekar, így azok is tartalmas élményben részesültek, akik nem versenyzőként vettek részt az eseményen.
A rendezvényen jelen voltak a megye magyar önkormányzati vezetői, parlamenti képviselő és szenátor, valamint idősek es fiatalok egyaránt, ami jól tükrözte az esemény közösségformáló jellegét.
Az ünnepi alkalmon beszédet mondott Tasnádi István Szilárd szenátor, Csoma Botond parlamenti képviselő, valamint Antal Géza, a Pro Agricultura gazdaszervezet vezetője. Felszólalásaikban hangsúlyozták a hagyományok mindennapi életbe való beépítésének fontosságát, a vidéki élet értékeinek fontosságát, valamint köszönetet mondtak mindazoknak, akik hozzájárultak a rendezvény megvalósításához.

A rendezvény lebonyolítását a Gekko KBHS Solutions biztosította, hozzájárulva a gördülékeny és megfelelő körülményekhez. A szervezők ezúton is köszönetüket fejezik ki minden közreműködőnek, valamint a Határtalanul a Magyar Fiatalokért Egyesületnek a támogatásért és együttműködésért.
