Szent Imre búcsú – Gelence
Gelencén, minden év november 5-én megszervezésre kerül a Szent Imre Búcsú ünnepe. Ez az ünnep évről évre az egyik legjobban várt eseménye a közösség életében.
A gelencei Szent Imre templom a maga régi, történelmet őrző hangulatával különösen szépen mutatott az ünnepi díszítésben. Az általában délelőtt kezdődő szentmisén a templomot megtöltötték a vendégek, helyiek és az elszármazottak, akik ilyenkor mindig hazalátogatnak. A plébános Szent Imre herceg példamutató tisztaságáról és hűségéről beszélt, valamint arról, milyen fontos szerepet játszik az ő
ünnepe Gelence közösségi életében. A Szentmisén és az azt követő ünnepi ebéden több mint 30 lelkész vett részt, 8 magyarországi testvértelepülésről is voltak vendégek, kb. 40 fő, valamint az
egyháztanácsosok, helyi tanácsosok, a cserkészek és önkéntesek. Ezeknek a személyeknek a búcsús ünnep utáni étkeztetését, amelyre a kultúrotthonban került sor, a gelencei cserkészek által behozott összegből sikerült megvalósítani. A cserkészek segítsége, nagylelkűsége és odaadása sokat segített a
faluközösségnek az esemény szervezésében és lebonyolításásban.
Köszönjüka közös rendezvény lehetőségét a Határtalanul a Magyar Fiatalokért Egyesületnek!

