Párbeszéd a kisebbségi megmaradásért programsorozat – Kolozsvár
2026. március 17-én, Kolozsváron a Vallásszabadság házában került sor a Párbeszéd a kisebbségi megmaradásért programsorozat első találkozójára, amelyen egyházi vezetők vettek részt. A cél párbeszédet teremteni a magyar kisebbségi megmaradás kérdéséről. Az eseményen közel 60 egyházi képviselő volt jelen.

A 2026. március 19-én, a programsorozat második megállójaként megrendezésre kerülő fórumtalálkozó célja az volt, hogy egy párbeszédre hívja Kolozs megye értelmiségi rétegét, a politikai elöljárókat és a fiatal szervezetek képviselőit, hogy közösen vitathassák meg a kisebbség jelenlegi és jövőbeli helyzetét. A rendezvény folyamán felszólaltak politikusok, közösségi emberek és ugyanakkor a fiatalság képviselői is, így minden korosztály bevonásával zajlott az eszmecsere arról, mit kell tenni annak érdekében, hogy Erdélyben továbbra is fennmaradjon egy erős kisebbség. Az esemény, melynek a Platinia Center konferenciaterme adott otthont, 80 érdeklődő részvételével zajlott.
Bár a megközelítés és a célközönség eltért, a cél ugyanaz maradt. Mindkét rendezvényen hasonló gondolatokat fogalmaztak meg: fontos az erdélyi magyar közösség jövője, beszélni kell róla, és aktívan dolgozni kell a megőrzésén. A programokat állófogadás zárta, amely lehetőséget biztosított kötetlen beszélgetésekre és a kapcsolatok erősítésére.

A rendezvény lebonyolítását a Gekko KBHS Solutions biztosította, hozzájárulva a könnyed és megfelelő körülményekhez. A szervezők ezutón is köszönetet mondanak mindenkinek, aki hozzájárult a rendezvény sikeréhez, valamint a Határtalanul a Magyar Fiatalokért Egyesületnek az együttműködésért és támogatásért, amely új gondolatok és ötletek megszületését segítette elő.
